• Film Global Scholars

• 17.11.2020 11:12
        • Zapraszamy do obejrzenia filmu, przygotowanego przez naszych uczniów biorących udział w tegorocznej edycji międzynarodowego programu Global Scholars. Nagranie powstało pod kierunkiem p. Renaty Sujki i stanowi podsumowanie pracy po pierwszym dziale - prezentuje naszą szkołę, Warszawę oraz uczestników programu.

Film Global Scholars

• Gra planszowa „Urbanization Complications”

• 25.02.2020 11:30
        • Przed feriami uczniowie Global Scholars stanęli  na czele Departamentów  Zdrowia Publicznego, Kultury, Infrastruktury i Środowiska Naturalnego miasta Green City. Podczas gry planszowej „Urbanization Complications” stawili czoła wyzwaniom związanych z rozwojem miast,  dyskutowali  o zaletach i wadach możliwych rozwiązań i dokonywali wyborów korzystnych dla miasta i przyrody.  Zastanawiali się na przykład, jak rozwiązać problem marnowania jedzenia, skoro wysypiska Green City  są wypełnione po brzegi.  Czy lepiej nauczyć mieszkańców sztuki kompostowania czy też zbudować kolejne wysypisko? Jak rozwiązać też problem wyspy ciepła, gdy rośnie temperatura w centrum miasta z powodu zagęszczonej betonowej zabudowy? Czy korzystniej byłoby zaprojektować  zielone dachy na budynkach czy zainwestować w klimatyzację? Uczestnicy gry zastanawiali się również nad problemami zanieczyszczenia wody, powietrza, poprawy transportu publicznego  oraz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

• Podsumowanie działań w I semestrze 2019/ 2020

• 23.02.2020 19:59
        • W  bieżącym roku szkolnym międzynarodowy program Global Scholars dotyczy tematu „Przyroda i nasze miasta”. W naszej grupie partnerskiej na forum dyskusyjnym znajdują się szkoły ze Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Francji, Indii i  Kanady.

W rozdziale pierwszym uczniowie poznali zasady pracy w programie oraz bezpieczeństwa w Internecie, napisali posty o sposobach spędzania czasu wolnego w mieście w otoczeniu przyrody oraz uczyli się rozpatrywać kwestie z różnych punktów widzenia. Jako podsumowanie  przygotowali nagranie wideo o szkole, przyrodzie w Warszawie oraz cechach, jakie powinny charakteryzować globalnego ucznia.

W rozdziale drugim zatytułowanym „Przyroda w naszym życiu” uczniowie dyskutowali o tym, w jaki sposób flora, fauna oraz piękno krajobrazu wpływają na zdrowie psychiczne, fizyczne i nasz komfort życia. Dyskutowali także na forum o związku przyrody z kulturą, oglądali edukacyjne nagrania wideo  na temat konkretnych sposobów dbania o miejskie  środowisko przyrodnicze oraz czytali o składzie gleby. Zwiedzali również tereny zielone wokół szkoły i zrobili dokumentację fotograficzną, którą wykorzystali w dwóch projektach podsumowujących dział drugi- pracach przygotowanych w aplikacji book creator, dotyczących pobliskich miejsc przyrodniczych.

Dzieci uczestniczyły również w wideoczacie z uczniami z Dunhua Junior High School z Tajpej. Dwoje uczniów wzięło także udział w warszawskich targach zero waste, podczas których rozmawiali z przedstawicielami Ministerstwa Środowiska oraz Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. W tym semestrze uczestnicy z naszej szkoły dwukrotnie otrzymali pochwałę od edukatorów z Nowego Jorku za projekt oraz wyróżniający udział w dyskusji na forum.

• Udział w warszawskich Targach Zero Waste

• 23.02.2020 19:51
        • W I semestrze dwoje uczniów Global  Scholars  wzięło udział w warszawskich Targach Zero Waste. Podczas imprezy nasi uczniowie,  Igor i Amelka z kl. 8a, uczestniczyli w panelu dyskusyjnym na temat „Jak być eko?” oraz rozmawiali z wystawcami i gośćmi, min. z panią Małgorzatą Gęca z Polskiego Towarzystwa  Zero Waste oraz panią Magdaleną Winicką i panią  Julią Winicką z Ministerstwa Środowiska. Rozmowy dotyczyły sposobów promowania postaw sprzyjających środowisku oraz przykładów, jak można ponownie wykorzystać zużyte opakowania. Gratulujemy uczniom inicjatywy i życzymy pomysłowości w  byciu eko na co dzień!

• Prezentacja o Tajwanie

• 09.01.2020 10:08
        • Podczas zajęć Global Scholars uczennica kl.2, Łucja Grzebyk, przedstawiła prezentację na temat Tajwanu. Uczennica opowiadała o swoich doświadczeniach z dłuższego pobytu w Tajwanie i powiedziała kilka zdań w języku tajwańskim, którego się uczyła. Prezentacja zapoczątkowała dyskusję uczniów dotyczącą ciekawostek kulturowych, min. tradycyjnych potraw, zabytków oraz języka.