• 2022/2023

• Polska paczka kulturowa do Tajwanu

22.05.2023 00:28
          W piątek 21 kwietnia wyruszyła do zaprzyjaźnionej szkoły w Tajpej polska paczka kulturowa. Pamiątki z Polski, słodycze, pozdrowienia i listy zostały przygotowane przez uczestników koła polsko- tajwańskiego z klas 6-8 pod kierunkiem p. Renaty. Czeka nas jeszcze wymiana refleksji w paddlecie a uczniowie z Tajwanu z niecierpliwością oczekują na degustację słodkości z Polski.

• Współpraca ze szkołą z Tajwanu

23.01.2023 08:33
          Jak wygląda zwykły szkolny dzień w Dunhua Junior High w Tajpej i SP 289? Jakie koła zainteresowań są dostępne dla uczniów? Czy mają tam też ogródek szkolny? Te i inne pytania mieli okazję zadać nasi uczniowie w ramach polsko- tajwańskiego koła zainteresowań. Dzieci nagrały również krótkie filmiki pokazujące naszą szkołę. Możecie podejrzeć naszą wymianę mailową w paddlecie.

• Wideoczat z uczniami z Tajwanu

09.01.2023 22:16
          Nasi uczniowie mieli ostatnio okazję porozmawiać z rówieśnikami ze szkoły Dunhua Junior High z Tajpej, z którą współpracujemy w ramach innowacji edukacyjnej. Podczas wideoczatu dzieci pytały o zainteresowania, szkołę oraz miejsca, które warto odwiedzić w Warszawie i Tajpej. Najwięcej emocji wzbudziła jednak nauka wymowy zwrotów grzecznościowych w językach ojczystych rozmówców.

• Korespondujemy z uczniami z Tajwanu

10.11.2022 02:16
          Tegoroczna innowacja edukacyjna w ramach współpracy ze szkołą Dunhua Junior High z Tajpej dotyczy tematu "School, home, playground - places which shape our personality". We wrześniu i październiku uczniowie obu szkół wymieniali się mailami o sobie i  swoich zainteresowaniach. Z obu stron padło wiele ciekawych pytań o hobby, a korespondencji towarzyszyło sporo emocji!