• Pochwała z Nowego Jorku dla uczestników Global Scholars

• 06.01.2020 11:52
        • Udział w dyskusjach na forum internetowym to jedna z aktywności w ramach Programu Global Scholars. Posty Amelii i Kacpra, ich przemyślenia dotyczące otaczającej nas przyrody oraz niezwykły klimat konwersacji zwróciły uwagę organizatorów programu z Nowego Jorku, którzy przesłali pochwałę i podziękowania do pani Renaty Sujki:

"We are delighted to see your students’ posts in the Noticing Nature discussion in the Global Scholars e-Classroom. We noticed that their replies are highlighting similarities between their city and the cities of their international peers and are particularly impressed by the way that Kacper and Amelia are making thoughtful replies that ask questions and encourage meaningful exchanges. Thank you for all the hard work you do to make this happen!"

• Gazetka ekologiczna Global Scholars

• 06.01.2020 11:47
        • Jak być eko i chronić środowisko? Czy słomki albo zły nastrój mają  z tym coś wspólnego? Jak może wyglądać świat w przyszłości, jeśli nie ograniczymy produkcji plastikowych opakowań? Odpowiedzi na pytania poznacie, gdy zapoznacie się z naszą gazetką na pierwszym piętrze.

• Global Scholars na rejsie po Wiśle

• 18.06.2019 23:28
        • 18 czerwca uczestnicy Programu Scholars wzięli udział w rejsie edukacyjnym po Wiśle. Wycieczka statkiem Loewentin była nagrodą za wystąpienie dzieci na Forum Projektów Międzynarodowych, a sponsorem wyjścia było Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno- Społecznych i Szkoleń. Pogoda była piękna, a humory też dopisały.

• Wywiady Global Scholars z prezydentem Trzaskowskim oraz przedstawicielami MPWiK autoryzowane

• 18.06.2019 09:08
        • Zapraszamy do wysłuchania wywiadów z prezydentem m. st. Warszawy panem Rafałem Trzaskowskim,  prezesem zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, panią Renatą Tomusiak oraz z  zastępcą rzecznika prasowego MPWiK, panią Martą Pytkowską. Wywiady zostały przeprowadzone przez uczestników Programu Global Scholars: Kacpra Jasińskiego, Amelię Wierzbicką i Igora Wojewódzkiego podczas pikniku MPWiK z okazji Światowego Dnia Wody i stanowią inicjatywę wyłącznie uczniowską. Rozmowy dotyczyły jakości wody oraz instalacji wodociągowej w W-wie i są tematycznie związane z tegoroczną tematyką Programu Global Scholars.
          Gratulujemy uczniom odwagi i pomysłowości!

• Akcja społeczna Global Scholars

• 18.06.2019 08:49
        • W ramach projektu końcowego uczestnicy Programu Global Scholars przeprowadzili zajęcia edukacyjne w klasach 3a i 3b. Uczniowie przygotowali i przedstawili prezentację na temat plastikowych odpadów oraz ich wpływu na środowisko i jakość wody. Tłumaczyli młodszym kolegom i koleżankom, jak plastikowe śmieci zanieczyszczają środowisko, ile ich produkujemy i jak długo trwa ich degradacja. Uczyli też właściwej segregacji odpadów i wyjaśnili, czym jest mikroplastik oraz woda wirtualna. Zachęcali do rezygnacji z foliowych jednorazówek i ostrzegali przed paleniem plastikowych śmieci. Trzecioklasiści słuchali z zainteresowaniem, a na koniec sprawdzili swoją wiedzę uzupełniając quiz w Kahoocie.