• Akcja „Czytamy z pazurem”

11.05.2021 20:28

dniach od 22 stycznia do 10 lutego trwała w naszej szkole akcja zorganizowana przez bibliotekę „Czytamy z pazurem”. Głównym celem akcji było propagowanie czytelnictwa i zachęcenie uczniów do czytania. W ramach niej uczniowie, ale również pracownicy szkoły mogli pochwalić się  swoimi kotami i innymi zwierzątkami.  Do akcji przystąpiło aż 76 uczniów i 16 pracowników. Z nadesłanych prac powstał film, w którym możemy zobaczyć: 56 kotów, 27 psów, 6 świnek morskich, 4 rybki, po trzy chomiki i jaszczurki oraz po dwa patyczaki i króliki. Wszystkie te stworzenia nie tylko są urocze, ale również bardzo zaczytane. Występuje też 27 naszych uczniów i nauczycieli.
      Kolejny raz pokazaliśmy, że możemy razem działać w szczytnym celu nawet w czasie pandemii.
      Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej wspólnej pracy.

Czytamy z pazurem

Mamy też propozycję dla tych, co wolą zdjęcia:

• Kocie wierszyki

11.05.2021 20:17

dniu 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Z tej okazji wspólnie z uczennicami z klasy 4b: Jagodą Lenart, Hanną Łosiewicz, Katarzyną Rozwadowską i 6b: Natalią Grudzińską, Natalią Pietrzak oraz Izabelą Wiśniewską biblioteka przygotowała i nagrała filmik „Wiersze o kotach”, w którym zostało zaprezentowanych 10 utworów. W wierszach miały okazję zaprezentować się też 4 nauczycielki: Joanna Marosek, Jolanta Grochowska, Elżbieta Dubaniewicz i Violetta Bukowska, która również przygotowała uczennice.
      Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Wiersze o kotach

• Kącik Moli Książkowych 4

16.02.2021 19:18

zisiaj bohaterem naszego kącika, propagującego czytanie, będzie kot. Dlaczego właśnie on a nie pies, chomik, papuga czy inny zwierzak. Przyczyna jest prosta - dziś, czyli 17 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Kota. Wypadałoby więc godnie to uczcić. Zapraszamy do naszego kociego Kącika Moli Książkowych.

PAMIĘTAJMY!

Na początek nasze propozycje, co warto przeczytać.

W katalogu biblioteki szkolnej MOL Net+ - w zestawieniu tematycznym znajdziecie wiele jeszcze interesujących propozycji. Zapraszamy!

O kotach

Mamy też propozycje dla tych, co wolą słuchać niż czytać.

• Ostatnie przypomnienie

07.02.2021 10:09

Zostało jeszcze tylko 3 dni, aby wziąć udział w akcji promującej czytelnictwo „Czytanie z pazurem”, ale również dającej szansę pochwalić się swoimi pupilkami.

To takie proste:

Masz kota - daj mu książkę – zrób zdjęcie – wyślij zdjęcie

Nie masz kota – masz inne zwierzątko – daj mu książkę – zrób zdjęcie – wyślij zdjęcie

Nie masz zwierzątka – zrób sobie zdjęcie z książką o kotach – wyślij zdjęcie

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Zdjęcia wysyłamy na adres – edubaniewicz@sp289.edu.pl