• Kącik Moli Książkowych

07.05.2020 18:55

Nudzisz się już w domu? Nie możesz się doczekać powrotu do szkoły? Zastanawiasz się, jaką książkę pożyczysz, kiedy dotrzesz do szkolnej biblioteki?

Ta wiadomość jest właśnie dla Ciebie!

Zaproponujemy Ci tu fragmenty ciekawych książek, czytane przez znanych aktorów. Mamy nadzieję, że zainteresują Cię na tyle, aby po nie sięgnąć, kiedy wrócisz do szkoły, a biblioteka szkolna będzie czynna.

Nim przejdziemy do naszych propozycji, na rozgrzewkę zabawna piosenka  Kulfona i Moniki „Mole książkowe”, którą możemy uznać za hymn tych wszystkich, którzy kochają książki i czytanie. A więc nas wszystkich.

Wysłuchaliście? Gotowi już jesteście do poszukiwań ciekawych książek? Zapraszamy!

Tym razem chcemy zaproponować książki, nie tylko z wartką akcją, pełne przygód, ale również omawiające różne ważne problemy.

Wysłuchajcie fragmentów wybranych przez nas książek. Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do sięgnięcia po te pozycje i przeczytanie ich. Wszystkie one są w szkolnej bibliotece.

A oto nasze propozycje:

Po przeczytaniu ich nie zapomnimy o nich i może inaczej spojrzymy na swoich dziadków.
      Książki, w których autor pisze o relacjach młodych ludzi z dziadkami. Przeżywając pasjonujące, często zwariowane przygody uświadamiamy sobie, jak ważne są relacje międzyludzkie i szacunek dla osób starszych. Czytając je, raz śmiejemy się, raz wzruszamy a i łzy mogą się pojawić.

Drugą naszą propozycją są powieści mówiące o tolerancji, zrozumieniu, że nie należy dzielić ludzi ze względu na wygląd, religię, kraj pochodzenia. Wszyscy jesteśmy równi. Książki, które się czyta jednym tchem.

A może wolicie, jak to Wasi rówieśnicy proponują coś ciekawego do przeczytania. Podpowiedzieć, co w trawie (a raczej książkach) piszczy, mogą

Proponujemy też zapoznać się z książkami, które biblioteka nasza chce zakupić.

W katalogu MOL NET+ (strona główna szkoły) możecie zapoznać się z wykazem książek, które chcemy dla Was zakupić.

A może Wy my macie propozycje książek do zakupienia – możecie je wysłać na adres  - edubaniewicz@sp289.edu.pl

• Światowy Dzień Książki

22.04.2020 17:55

Światowy Dzień Książki

Święto organizowane 23 kwietnia przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

Chcąc uczcić ten dzień nasza biblioteka przygotowała kilka niespodzianek.

A oto one:

Możemy nie tylko czytać, ale również posłuchać, a nawet śpiewać o książkach. Wy wybieracie :)

„Mała książka - wielki człowiek”                                 „Książki, kto książki czyta”
                  Mietek Szczesniak

„Jestem książką”

Warto też posłuchać, co inne dzieci mówią o książkach. Oj warto, warto!

Dzieci odpowiadają - Co to jest książka?

Posłuchaj:  Nie masz już książek do czytania, bo wszystkie przeczytałeś. Pomoże Ci pogotowie czytelnicze. Kliknij i posłuchaj:

„Książka bez obrazków”  czyta Maciej Stuhr

oraz cykl Czytanie przed spaniem – Cała Polska czyta dzieciom

„Wesoły Ryjek i plastelina”                                        „Bajka o słońcu”
                 czyta Katarzyna Pakosińska
      czyta Wiktor Zborowski

„Guzikowe królestwo”                                               „Leniwy dzień mysiej mamy”
              czyta Jarosław Boberek                                                czyta Anna Seniuk

Czytasz długą książkę lub będziesz czytał, chcesz zaznaczyć, gdzie przerwałeś wykonaj samodzielnie zakładkę – skorzystaj z:

KOLOROWANKI ZAKŁADKI

Mamy nadzieję, że najbliższe święto będziemy obchodzić już razem w szkolnej bibliotece.

Do zobaczenia!

• Dominika Bajki Czyta

17.04.2020 11:18

Moi Drodzy,

biblioteki, w tym nasza, niestety są zamknięte, dostęp do książek utrudniony.  Polecam, więc cykl filmików „Dominika Bajki Czyta”, w którym aktorka Dominika Gwit nie tylko czyta bajki, ale również pokazuje zabawne ćwiczenia językowe.

A oto jej propozycje:

Dominika Bajki Czyta - Powiedzenia do zgryzienia 1                 Dominika Bajki Czyta - Awanturki Wiewiórki
      Dominika Bajki Czyta - Chrząszcze w gąszczach

Dominika Bajki Czyta - Prosiaczek przystojniaczek                    Dominika Bajki Czyta - Słonica Baletnica

• Konkurs czytelniczy pt. „Bajka dobra na wszystko”

24.04.2020 19:45

Biblioteka zaprasza!

Chcąc przypomnieć jak ważne jest czytanie i wyrażając żal, że nie mogę osobiście zachęcać Was do czytania i wypożyczać książki, proponuję Konkurs czytelniczy pt. „Bajka dobra na wszystko”. Konkurs ten jest tylko dla chętnych uczniów z klas 2 i 3.

Mam nadzieję, że chwila z bajką i magicznym światem umili Wam czas, a ja z niecierpliwością czekam na spotkanie z Wami w szkolnej bibliotece.

regulamin_konkursu_bajkowego.pdf

karta_konkursowa_krzyzowka.doc

08.05.2020 15:38

10 marca 2020 roku kolejny już raz bibliotekę szkolna opanowały bajkowe postacie: Wróżka, Czarownica, Śpiąca Królewna a nawet Wilk, niestety bez Czerwonego Kapturka. Wszyscy oni odwiedzili bibliotekę, aby uczestniczyć w uroczystym pasowaniu na czytelnika uczniów klasy 1a. Nasi goście pomogli przybliżyć dzieciom zasady, jak traktować książki i jak je wypożyczać. Pokazali też, jak ważne jest czytanie, i że największym skarbem są książki. Na koniec odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów, obiecujących, że będą kochać książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Dzieci otrzymały zakładki. Przed opuszczeniem biblioteki każdy nowo pasowany czytelnik mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

W postacie bajkowe wcielili się: Aleksandra Dragan, Tola Kapica, Maria Kosińska, Maria Pawlus klasy 7c.

Niestety, z powodu koronawirusa, w pozostałych klasach pierwszych pasowanie nie odbyło się. Mamy nadzieję, że niedługo będzie można kontynuować pasowanie, a nowi czytelnicy będą mogli w pełni korzystać z biblioteki.

Do, jak najszybszego, zobaczenia!!!