• III Międzynarodowa Edycja VII Ogólnopolskiej Akcji Przerwa na Czytanie

03.01.2023 16:19
      Otrzymaliśmy właśnie dyplom za udział w III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej Akcji Przerwa na Czytanie. W tym roku wzięło w niej udział aż 2 667 placówek oświatowych z Polski i z 22 innych państw. Razem pobiliśmy zeszłoroczny rekord o ponad 200 tysięcy osób! NOWY REKORD w liczbie osób czytających  na przerwie wynosi 578 TYSIĘCY 433 OSÓB!
      Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Do zobaczenia za rok.

• Mikołajowe poczytajki

15.12.2022 13:05

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Biblioteka chcąc wprowadzić dzieciaki w świąteczny nastrój zorganizowała czytelnicze spotkania uczniów zerówki i klas pierwszych z Mikołajem. Oczywiście tematyka książek była świąteczna. Pierwszaki wysłuchały opowiadania o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach pt. „Puchatkowe dzwoneczki”, zaś przedszkolaki o elfie – pomocniku Mikołaja pt. „Pompon w opałach”. Wielką atrakcją dla wszystkich była wizyta samego Świętego Mikołaja. Jego przybycie poprzedziła piosenka o reniferach ciągnących sanie naszego niecodziennego gościa. W czasie wizyty w bibliotece towarzyszyły mu elfy i  renifery, które czytały młodszym kolegom. Dla dzieci była też jeszcze jedna niespodzianka. Pierwszaki wysłuchały piosenki Mietka Szcześniaka „Mała książka – wielki człowiek”. Otrzymały również „Wyprawki Czytelnicze” przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przedszkolaki dostały zaś świąteczne kolorowanki. Wszystkim uczestnikom udzielił się bożonarodzeniowy nastrój.  W rolę pomocników Mikołaja  wcielili się: Iza Borkowska - 5a, Gabrysia Chojak, Hania Ryszkowska - 5c, Olek Kubiak, Tymek Kaleta - 7b, Gustaw Grzywacz i Szymon Sokołowski - 8d. W czytelniczych działaniach bibliotekę wsparła Joanna Marosek.

• Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

02.12.2022 10:55

Jutro obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnościami oraz pomoc we włączeniu tej grupy w pełne życie społeczne. Dlatego biblioteka proponuje książkę Agnieszki Kossowskiej, która wyjaśnia wiele problemów związanych z niepełnosprawnościami . Odpowiedzi na ważne pytania znajdą nie tylko dzieci, ale również dorośli.
      Gorąco zachęcamy do przeczytania!!!

• Wręczenie nagród w konkursie plastycznym dla uczniów klas I – III na ilustrację do wiersza Hanny Niewiadomskiej

29.11.2022 21:31

29 listopada 2022  roku wręczono nagrody w konkursie plastycznym dla uczniów klas I – III na ilustrację do wiersza Hanny  Niewiadomskiej.  Zainteresowanie nim było bardzo duże, do biblioteki spłynęły 54 prace. Jury miało trudny wybór, ponieważ wszystkie były bardzo ładne. Po burzliwych naradach wybrano i nagrodzono16. 1 miejsce zajęła Amelia - 1b. 2 miejsce zajęli: Filip  - 1a, Michał  - 1b, Natalia  - 1c, Bartosz  i Natalia  - 2b. 3 zdobyli:  Helena, Oliwier  - 1a, Szymon  - 1b, Marcel  -1c i Pola  - 2b. Wręczono też pięć wyróżnień, otrzymali je: Amalia  - 1a, Kacper i -1b, Aliaksander, Matylda - 2b i Kamila - 3b. Zdobywczyni pierwszego miejsca otrzymała nagrodę specjalną od Hanny Niewiadomskiej – książkę z dedykacją.
      Gratulujemy nagrodzonym! Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy!