• Misiowe poczytajki

29.11.2022 07:36

25 listopada 2022 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. I jak zwykle - z książką w ręku. Znowu starsi czytali młodszym, a konkretnie pierwszoklasistom. Powiastkę o Kubusiu Puchatku czytali: Iza Borkowska, Łucja Dziekan - 5a, Gabrysia Chojak, Hania Ryszkowska - 5c, Gabrysia Kosińska i Tymek Kaleta - 7b. W trakcie „Misiowych poczytajek” pierwszaki mogły obejrzeć prezentację poświęconą pluszowym misiom, również tym najbardziej znanym z literatury i wysłuchać kilku misiowych piosenek.  Nie zabrakło też zagadek o misiach.  Dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione pluszowe misie. Na koniec każdy dostał misiową kolorowankę. Wszyscy świetnie się bawili.
      A już wkrótce kolejne czytelnicze tematyczne spotkania z pierwszakami.

• Czytanie z kotylionem

10.11.2022 21:35

Biblioteka, jak co roku, uczciła Święto Niepodległości z książką w ręku. Młodszych kolegów zaprosili do wspólnego patriotycznego czytania uczniowie: Iza, Łucja – 5a, Gabrysia, Hania – 5c, Gabriela, Hanna, Aleksander i Tymoteusz – 7b. Starszym kolegom towarzyszył orzeł „Ziuk”. Dzieci z klas pierwszych wysłuchały opowiadania Jana Ołdakowskiego pt. „Mój Pan woła na mnie Pies”. Dzięki tej detektywistycznej historii pierwszaki miały okazję poznać Marszałka, jednego z twórców niepodległości. Chcąc przybliżyć jego postać pokazywali znalezione w Internecie zdjęcia Marszała Józefa Piłsudskiego z jego ulubionym psem oraz koniem „Kasztanką”. Uczniowie klas drugich i trzecich wysłuchali zaś opowiadania Wojciecha Widłaka pt. „Komendant wolnej Polski: O Józefie Piłsudskim”. Czytaniu towarzyszyła prezentacja pokazująca postać tego wielkiego Polaka. Młodszym dzieciom spodobała się lekcja przeprowadzona przez starszych kolegów. Klasa 3a przygotowała nam niespodziankę i odśpiewała brawurowo pieśń „Szara piechota”. Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy wszystkim to patriotyczne święto.
      Następne czytelnicze spotkanie już wkrótce.

• Bajczytanki Pani Hanki, czyli spotkań z poezją cd…

26.10.2022 15:43

26 października 2022 roku uczniowie z klas: 1a, 1c, 2b, 2c i 3b mieli okazję poznać wiersze Hanny Niewiadomskiej i wspólnie z poetką bawić się w rymy. Gość zachęcał też do samodzielnego pisania wierszy. Uczniowie mieli również okazję zaproponować tematykę nowych wierszy. Była to już kolejna wizyta Hanny Niewiadomskiej w naszej szkolnej bibliotece. I znowu spotkania z poezją okazały się bardzo ciekawe i twórcze.
      Przypominamy też! Uczniowie klas 1 - 3 mają szansę wygrać w konkursie plastycznym na ilustrację wiersza naszego gościa. Zapraszamy!

• III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

26.10.2022 15:37

We wtorek 25 października 2022 r., w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza. Była to III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, w której po raz pierwszy wzięliśmy udział. W tym niezwykłym wydarzeniu, promującym czytelnictwo i integrację środowiska szkolnego, w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” wzięło udział 410 uczniów, nauczycieli i pracowników. Czytaliśmy w klasach, świetlicy, bibliotece i na korytarzach. O planowanej akcji informował wywieszony wcześniej plakat przy wejściu do szkoły oraz wyświetlany w szkolnej gazetce wirtualnej (na wszystkich piętrach), komunikaty nadawane przez radiowęzeł, ogłoszenia umieszczone na Facebooku i stronie internetowej szkoły. Zmobilizowaliśmy się! Podjęliśmy to wyzwanie czytelnicze i daliśmy radę! Starsi sami czytali książki, które wybrali. Młodszym z klas I – II czytały panie dyrektor, a w „0” starsze uczennice.
      Bardzo dziękujemy wszystkim naszym uczniom za tak liczny udział w tej akcji. Podziękowanie kierujemy również do nauczycieli, którzy razem ze swoimi wychowankami stanęli do walki o pobicie rekordu w czytaniu.
      Czytaliśmy wszyscy, duzi i mali. Niektóre klasy obiecały kontynuację czytania podczas przerw.

A za rok będziemy bić kolejny rekord w czytaniu! W jedności siła!

21.10.2022 09:10

Zapraszamy wszystkich Uczniów, Nauczycieli i Pracowników do wzięcia  25 października udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.
      Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem jej jest promocja czytelnictwa i integracja środowiska szkolnego.
      Przyłącz się i Ty, by pobić rekord, który w 2021 r. wyniósł  377 tysięcy 586 osób czytających na przerwie. W 2020 r. udział w akcji wzięło  81867 placówek z Polski i 15 innych państw.

25 października na wszystkich przerwach czytamy książki, każdy swoją, jaką lubi.  Wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w akcji otrzymają punkty z zachowania.