• Wspomnień czar… organizujemy spotkania autorskie

08.03.2022 19:49

Ważnym elementem propagowania przez nas czytelnictwa były spotkania autorskie. Odwiedziło nas wielu pisarzy. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze, uczniowie chętnie zadawali gościom pytania, zapoznawali się z ich twórczością. Uczestnicy dowiadywali się, jak dobrym sposobem na spędzenie czasu wolnego może być książka – dobra książka.

Zobaczcie sami, kto nas odwiedził:

Jeżeli ktoś chciałby zapoznać się z twórczością naszych gości, zapraszamy do biblioteki.

• Książki po ukraińsku

07.03.2022 16:21

Pod adresem tym znajdziecie listę książek elektronicznych (e-booków) w języku ukraińskim do pobrania w formacie PDF – jest ich aż 70. Wszystkie bezpłatne.

Zapraszamy.

• Przeczytałeś, pośmiałeś się, a teraz zgadnij!

14.02.2022 18:56

Zapraszamy do zabawy. Przeczytałeś zaprezentowane przez nas ostatnio książki w Kąciku Moli Książkowych? Rozbawiły cię one i zachęciły do dalszego czytania? Znasz te książki? To ta zabawa jest właśnie dla ciebie!

Zadanie jest proste.

Połącz w pary okładkę z imieniem bohatera.

3 osoby, które uzyskają najwięcej punktów w najkrótszym czasie, otrzymają nagrody książkowe.

Zapisując swój wynik wystarczy podać swoje imię, pierwszą literę nazwiska i klasę.

Życzymy dobrej zabawy!

ZAGRAJ

• Wspomnień czar… pasujemy na czytelników

01.03.2022 21:25

Dziś przypomnimy, jak nasi pierwszoklasiści stawali się czytelnikami biblioteki szkolnej. Zawsze staraliśmy się, żeby to było przeżycie, które uczniowie zapamiętają, a jednocześnie chętnie będą odwiedzać bibliotekę. Duży udział w naszym pasowaniu mieli oczywiście starsi uczniowie, którzy wkładali w to całe swoje serce. Chcieli, aby ich młodsi koledzy dobrze się bawili. Wszystkim im bardzo za to dziękujemy.

• Dzień Dinzaura

26.02.2022 08:48

Pamiętajcie!!!

Dinozaury nie czytały i wyginęły.

Czytajcie więc!!!