• Rewolucja czytelnicza online

16.04.2021 19:52

la chcącego nic trudnego.  Koronawirus nie przeszkodzi nam realizować projekt Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych pt. „Rewolucje literackie w SP 289”. W klasach czwartych zajęcia odbyły się online. Uczniowie obejrzeli prezentację, przygotowaną przez starszych kolegów a zachęcającą do czytania. Oglądając ją mieli też okazję zapoznać się z propozycjami nowości książkowych szkolnej biblioteki. Po obejrzeniu wywiązała się gorąca dyskusja na temat – dlaczego i co warto czytać.  Na koniec uczniowie przygotowali plakaty z hasłami reklamującymi czytanie.  Mamy nadzieję, że dzięki naszym zajęciom przekonałyśmy nieczytających, że jednak warto sięgnąć po książkę.

Prezentacja prac uczniów z klas czwartych

• Kącik Moli Książkowych 4

14.04.2021 11:11

olejny już miesiąc jesteśmy zamknięci w domach. Każdy z nas marzy o podróżach, tych dalekich i tych bliskich. Proponujemy więc książki, które pozwolą bez paszportu, bez ryzyka zakażenia się koronawirusem przenieść się do innych, często bardzo odległych i egzotycznych, miejsc. Dzięki nim przeżyjecie niesamowite przygody – przerażające, zaskakujące, ale i wesołe. Poznacie inne kraje, zwyczaje, miejsca warte zwiedzenia. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
      Zapraszamy więc do zajęcia miejsc w naszym:

Siedzisz już? Ruszamy! Oto nasze propozycje:

Więcej propozycji znajdziesz tutaj ----------> Podróże dalekie i bliskie

Czytaj i pamiętaj!

01.04.2021 10:17

• Rewolucję czytelniczą w SP 289 pora zacząć!

23.03.2021 10:58

Mimo przeszkód związanych z koronawirusem udało nam się rozpocząć realizację projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych pt. „Rewolucje literackie w SP 289”. Na pierwszy ogień poszły klasy 2a, 2c, 3c i 3d, które uczyły się jeszcze w szkole. Uczniowie obejrzeli prezentację, przygotowaną przez starszych kolegów pt. Czytamy, ponieważ…”, uczestniczyli w dyskusji, dlaczego warto czytać i tu mieli bardzo dużo do powiedzenia, dlaczego warto czytać. Jesteśmy z nich dumne! Na koniec przygotowali prace plastyczne, przedstawiające ich ulubionych bohaterów literackich. Cudownym efektem ich pracy są klasowe plakaty, zachęcające innych do czytania.
      Ten etap realizacji zajęć propagujących czytelnictwo przeprowadzamy pod hasłem „Rewolucję zaczynamy od książek”.

Z klasami czwartymi spotkamy sie już wirtualnie. Do zobaczenia.

Więcej zdjęć możesz obejrzeć w galerii

• Czytelniczy Dzień Kota

19.02.2021 19:51

tym roku postanowiliśmy szczególnie uczcić Dzień Kota. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów i nauczycieli powstały dwa cudowne filmiki: „Czytamy z pazurem” i „Wiersze o kotach”. 17 lutego odwiedziłyśmy razem z naszym bibliotecznym kotem Gracjanem wszystkie klasy 1–3. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały zaprezentowane im filmiki. Te, które wysłały zdjęcia swoich pupilków miały dodatkową frajdę, mogąc się nimi pochwalić. W klasie 1a dzieci zaprezentowały Gracjanowi i jego opiekunkom kocie portrety, które wykonały specjalnie na tę okazję.  Uczennice klasy 3a również przygotowały niespodziankę dla gości. Iza wykonała koci szyld, a Zosia i Nina zaśpiewały (wyrapowały;)) kocią piosenkę z własnym tekstem.
      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!