• Bajkowa wieczornica

27.10.2021 21:20

Niestety, powoli zmierzamy do końca naszego projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych pt. „Rewolucje literackie w SP 289”. W środę 27 października uczniowie klas drugich spotkali się z postaciami z bajek. Odwiedziły ich księżniczki i magiczne zwierzęta. Wszystko odbywało się w ramach „Bajkowej wieczornicy” – wieczorku z bajkami literackimi, quizami i zagadkami. Odbył się turniej międzyklasowy pt. „Z bajek znam…”, w czasie którego uczniowie musieli narysować, jak najwięcej postaci z bajek. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z bajek, ale również talentem plastycznym. Po pełnej emocji walce wygrała klasa 2 b. Efektem tej konkurencji stały się piękne prace plastyczne a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Później bajkowi goście zaprosili do wspólnego rozwiązywania przeróżnych bajkowych zagadek. Były słowne pt. „Bajkowa zgaduj zgadula”, obrazkowe, gdzie trzeba było odgadnąć, po jak najmniejszej liczbie zobaczonych ilustracji, tytuł bajki. Każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była książką. Kolejny raz nasi drugoklasiści udowodnili, że znają bajki i mają na ich temat dużą wiedzę. Jako, że wieczornica była bajkowa, nikt nie mógł wyjść bez książeczki. Wszyscy uczestnicy albo je wygrali, albo otrzymali w prezencie od bajkowych gości.
      Miło spędziliśmy czas w magicznym świecie bajek i doskonale się bawiliśmy. W rolę bajkowych gości wcieliły się uczennice z klasy 5b: Magda Barszczowska, Diana Gregorczyk, Maja Gvozdiak,  Ania Kubiak, Jagoda Lenart, Kasia Rozwadowska i Amelia Stempień.

• Dzień Kundelka w bibliotece

28.10.2021 20:03

25 i 28 października biblioteka szkolna wraz z Joanną Marosek przygotowała i obchodziła nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów. Z tej okazji w klasach pierwszych odbyły się zajęcia czytelnicze. Dzieci mogły obejrzeć prezentację poświęconą kundelkom, tym małym i tym dużym. Były zagadki, wiersze i piosenka „Kundel bury”. Asystentki: Julka Ogorzałek, Zosia Grzebyk i Mateusz Chojak z 8c przeczytali pierwszakom opowieść o bezdomnym psie i jego towarzyszach autorstwa Agaty Widzowskiej pt. „Psierociniec”. Zaprezentowano im też ofertę książek o kundelkach. Uczniowie dowiedzieli się, że dzień ten to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich. Przy tej okazji przypomniałyśmy również o zbiórce artykułów dla bezdomnych zwierząt, którą prowadzi Milena Sokół. Dzieci miały też okazję poznać najbardziej znanego na świecie Zakochanego kundla i tego z polskiego podwórka – Reksia. Z zainteresowaniem obejrzały fragmenty filmów o ich przygodach. Nie zapominajmy też o pięknie wykonanych przez pierwszaków zakładkach.
      Było „hauhaustycznie”.

Mamy nadzieję, że już niedługo pierwszaki dołączą do grona wiernych czytelników i będą często odwiedzać szkolną bibliotekę. Wierzymy też, że będą przyjaciółmi wszystkich zwierząt, w tym również kundelków.

Nie zapomniałyśmy też o starszych uczniach, mogli oni wypożyczyć książki o kundelkach, otrzymać psie zakładki i wylosować karteczkę ze związkiem frazeologicznym - oczywiście też o psach.

Podziękowania dla Oli Frydrych i Zosi Antoniak z 5d za pomoc w szykowaniu zakładek.

• Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza

21.10.2021 08:35

Oferujemy dużo, naprawdę dużo nowości i wiele ciekawych pozycji, w tym również bestsellerów. Wśród nich powieści przygodowe, kryminały, fantastyka, komiksy. Nie brakuje też książek dla amatorów pośmiania się. Powieści tych jest tyle, że aż brzuch Was rozboli ze śmiechu. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Trzeba tylko przyjść, wybrać, wypożyczyć i zacząć czytać. Prawda, że łatwe?

Nasze hasło na jesień i zimę:

Wszyscy bibliotekę odwiedzamy i dużo czytamy!

• Wakacje z książką

25.06.2021 22:33

Wszystko kiedyś się kończy. Nasz projekt pt. „Rewolucje literackie w SP 289”, realizowany w ramach projektu WIE również. Ale spokojnie, kończy się tylko pierwszy etap. Już od września ruszamy dalej, będzie się działo i czytało. Kolejny raz będziemy udowadniać, że SP 289 to szkoła zaczytana. Nasz projekt zakończyliśmy konkursem na prezentację multimedialną pt. „Wakacje z książką”. Na prośbę uczestników, został przedłużony termin oddawania prac.  Komisja po wnikliwym obejrzeniu prezentacji nagrodziła Szymona Sokołowskiego z 6d, wyróżnienia otrzymali: Zosia Staluszka i Helena Wyrzykowska, Kasia Ratajska, Natalia Pierścińska, Martyna Napierska, Szymon Bączek i Bartek Włodarczyk. Dyplomy i nagrody będą wręczone w nowym roku szkolnym.
      Nagrodzonym gratulujemy!
      Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.
      Zapraszamy już teraz do dalszego udziału w naszym projekcie. Pamiętajcie, że z książką miło można spędzać czas.
      Życzymy wszystkim udanych, radosnych, pełnych wrażeń wakacji.

NAGRODZONA PREZENTACJA

• Pożegnania nadszedł czas…

25.06.2021 11:26

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i podziękowań. Korzystając z tej okazji chciałybyśmy przedstawić Wam niesamowite osoby. Abyśmy mogli korzystać z podręczników i zasobów naszej szkolnej biblioteki, potrzebne było wsparcie. I pojawiło się ono w tej wyjątkowej trójce asystentów, którzy od lat pracowali w szkolnej bibliotece. Tymi dobrymi duchami byli: Aminat Fargieva, Maciej Balski i Mateusz Pogorzelski z klasy 8b. Były to osoby sumienne, pracowite i „znające się na swojej robocie”. Będzie nam Was brakować! Dziękujemy!