• Zaczytani – sfotografowani - nagrodzeni

24.06.2021 22:57

Odliczając godziny do końca roku szkolnego i początku długo oczekiwanych przez wszystkich wakacji, nie zapomnieliśmy o laureatach konkursu fotograficznego „Zaczytani – sfotografowani” zrealizowanego w ramach projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych „Rewolucje literackie w SP 289”. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Mamy nadzieję, że umilą one wakacje. Bo wakacje i książki to dobra para, nie zapomnijcie, więc zabrać ich ze sobą, gdziekolwiek się udacie.

• Wakacje z książką

21.06.2021 10:57

Już wkrótce, długo oczekiwane wakacje. Czekaja na Was góry, morza i jeziora. Nie zapominajcie jednak o czytaniu. Uczniowie z klasy 8b, wraz w wychowawczynią, przygotowali film pt. „Książki nie tylko na wakacje, przypominający wszystkim, jak ważne w naszym życiu są książki i czytanie. Film realizowany był w bibliotece szkolnej w ramach projektu WIE „Rewolucje literackie w SP 289”. Mamy nadzieję, że nie tylko Wam się spodoba, ale i zachęci do sięgnięcia po książki w ten letni czas.

Zapraszamy do obejrzenia filmu

• Konkurs fotograficzny „Zaczytani – sfotografowani”

11.06.2021 17:52

Konkurs fotograficzny „Zaczytani – sfotografowani” został rozstrzygnięty. Nadesłanych zostało bardzo wiele zdjęć. Komisja miała trudne zadanie – wyłonić te najbardziej interesujące, najbardziej zachęcające innych do czytania. Po długich naradach wybrano:

1 miejsce:

Gustaw Grzywacz – 6D

Wyróżnienie:
      Bartłomiej Stypiński – 8A

Wszyscy laureaci otrzymają nagrody książkowe.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

• Najbardziej zgrane i zaczytane klasy

08.06.2021 21:27

7 czerwca zwycięskie klasy: 2b, 4b i 6d obejrzały film podsumowujący akcję „Czytamy i wygrywamy”, realizowaną w ramach projektu WIE i otrzymały dyplomy.
      Jeszcze raz gratulujemy naszym laureatom.

A oto „Złota dziesiątka”:

1 – 2B (147 pkt)
      2 – 4B (122 pkt)
      3 – 6D (91 pkt)
      4 – 1A i 4A (76 pkt)
      5 – 3A (75 pkt)
      6 – 2A (69 pkt)
      7 – 2C i 5B (67 pkt)
      8 – 3C (66 pkt)
      9 – 4D (62 pkt)
      10 – 7D (57 pkt)

Więcej zdjęć z akcji w galerii

• Czytaliśmy i wygraliśmy

07.06.2021 20:21

Akcja „Czytamy i wygrywamy”, realizowana w ramach projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych pt. „Rewolucje Literackie w SP 289” zakończyła się. Trwała od 6 do 20 maja. Wzięły w niej udział aż 323 osoby, w tym 203 uczniów i 40 nauczycieli. Po książkę sięgnęli tez rodzice, dziadkowie, rodzeństwo itp. Czytano wszędzie – w domu, w szkole i na łonie przyrody. Tym sposobem został pobity zeszłoroczny rekord wspólnego czytania, wynoszący 129. Kolejny już raz udowodniliśmy, że możemy i chcemy działać wspólnie. W takcie akcji wszystkie nadsyłane zdjęcia były oceniane według tabeli, a zdobyte w ten sposób punkty zasilały konta konkretnych klas. W ten sposób wyłoniliśmy najbardziej „Zgrane i zaczytane” klasy.

Chcesz poznać „Złotą Dziesiątkę”, zobaczyć, kto wygrał. Obejrzyj nasz film. Zapraszamy!!

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych akcji.

Wkrótce poznacie też laureatów konkursu „Zaczytani – sfotografowani”.

Film "Czytamy i wygrywamy"