• Kącik Moli Książkowych 3

06.12.2020 12:29

Moi Drodzy, niedługo najdłuższe ferie, w czasie których zalecane jest pozostawanie w domu. Dlatego proponujemy dobrze się do nich przygotować, abyście się nie nudzili.
      ym razem Kącik Mola Książkowego poleca kryminały, czyli rozwiązywanie różnych zagadek dla młodszych i starszych.

Gwarantujemy świetną zabawę, pozwalająca też zapoznać się z propozycjami powieści kryminalnych. Przygotujcie się na dużą, ale naprawdę dużą ilość zagadek i łamigłówek. Fabuła gry oparta jest na znanych książkach detektywistycznych.
      Nasze propozycje zaczynamy nietypowo, bo od „Śledztwa w bibliotece - wirtualnego escape room’a”. Grę dla czytelników w wieku 9 – 13 lat przygotowała Biblioteka Publiczna Praga Południe. Autorkami zagadek są Sylwia Alicka, Agnieszka Czajkowska, Luiza Rojek oraz Monika Szymańska, kolei za ilustracje odpowiada Ewa Olejnik-Rakowska.

Link do gry internetowej "Śledztwo w bibliotece - wirtualny escape room"

Żebyście nie siedzieli tylko przed komputerem, proponujemy abyście zapoznali się z naszą ofertą książek o tematyce kryminalnej. Mamy nadzieję, że pomoże ona wypożyczyć ciekawe powieści w bibliotece publicznej, w wypożyczalniach internetowych ebooków lub audiobooków.
      A może zamówicie u Mikołaja pod choinkę, jeszcze jest czas.

W katalogu biblioteki szkolnej MOL Net+ - w zestawieniach tematycznych znajdziecie wiele interesujących propozycji. Zapraszamy!

Kryminałki - dla tych nieco młodszych

Kryminały – dla tych nieco starszych

Przywołując nastrój zimy i świąt proponujemy:

A może wolicie, jak zagadki kryminale rozwiązują….

Nie zapominamy też o starszych czytelnikach. Im proponujemy wysłuchać recenzji: serii książek kryminalnych i jednej powieści. Oto nasze propozycje:

Obejrzyj a potem przeczytaj!

Na koniec perełka czytelnicza polecana przez samego Świętego Mikołaja i nie tylko dla dziewcząt. Doskonała propozycja na długie zimowe wieczory. Uczennice z pensji dla dziewcząt rozwiązują nawet najtrudniejsze zagadki kryminale niczym Sherlock Holmes i doktor Watson. A może Wy im pomożecie?

Niecierpliwie czekamy na ponowne spotkanie w naszej szkolnej bibliotece.  Mamy nadzieję, że każdy coś dla siebie znajdzie w naszych propozycjach.

Życzymy Wszystkim zdrowych, spokojnych, spędzonych w rodzinnym gronie i zaczytanych Świąt Bożego Narodzenia.

• PROCEDURY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI

02.10.2020 12:32
      PROCEDURY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI W TRAKCIE OBOSTRZEŃ ZWIĄZANYCH Z WYSTĘPOWANIEM PANDEMII COVID-19

Regulamin.pdf
    • Mimo wszystko czytaliśmy!

09.06.2020 19:37

Chcemy gorąco podziękować wszystkim tym, którzy wzięli 5 czerwca udział w akcji „Mimo wszystko czytamy”.  Do naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły dołączyli dziadkowie, rodzice, rodzeństwo, wnuki, a nawet absolwenci. Było nas razem 129 osób. Czytaliśmy indywidualnie, ale również rodzinnie. Cieszy nas, że są jeszcze ludzie, dla których książki i czytanie są bardzo ważne.

Wspólnie pokazaliśmy też, że nie tylko kochamy książki i czytanie, ale również potrafimy działać razem, nawet w tak trudnych czasach.

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się i będziemy ten specjalny Dzień Książki świętować razem w szkole.

• To już dzisiaj!!!

05.06.2020 08:23

O godzinie 1200 zaczynamy akcję „Mimo wszystko czytamy!” Wszystkich gorąco zapraszamy do udziału.

Przypominamy:
      O godzinie 1200 przerwijmy inne zajęcia, sięgnijmy po książkę, namówmy do tego rodzeństwo, rodziców, dziadków i chociaż przez pół godziny poczytajmy. Każdy może czytać swoją książkę, ale możecie też czytać wspólnie, rodzinnie.
      Każdy biorący udział w akcji proszony jest o wysłanie na adres –
      edubaniewicz@sp289.edu.pl  (jeszcze dziś) informacji, ile osób w domu wzięło udział w naszej akcji. Mile widziane są zdjęcia z Waszego czytania, które umieścimy na stronie szkoły i Facebook’u.
      Mimo, że nie jesteśmy razem postarajmy się pobić zeszłoroczny rekord wspólnego czytania na odległość – 549 czytających.
      Książki w dłonie i do akcji!

Przysłane zdjęcia opublikujemy na Facebook’u i stronie szkoły, umieścimy je też w kronice szkolnej i kronice biblioteki, dokumentując w ten sposób wielką moc i aktywność naszych uczniów, rodziców i nauczycieli.
      Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne ze zgodą rodziców na jego publikację na stronie internetowej i Facebooku szkoły.
      Niemniej jednak w treści wiadomości, do której załączone jest zdjęcie, prosimy o umieszczenie krótkiej informacji „Wyrażam zgodę na publikację zdjęcia na stronie internetowej i Facebooku szkoły”.