• Misiowe poczytajki

25.11.2021 21:20

25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia pora zacząć. Niestety pandemia szaleje, asystenci biblioteki i członkowie Koła Czytelniczego 5b na kwarantannie. Jednak biblioteka w szerzeniu i propagowaniu czytelnictwa nie poddaje się. Od czego jest telefon ratunkowy do przyjaciela. Wykonałyśmy go. Jak zwykle pomocy nie odmówiła nam Joanna Marosek. Tym razem wcieliła się w rolę słodkiego pluszowego misia i przeczytała pierwszakom fragment książki pt. „Miś Paddington”. Ale to nie była jedyna niespodzianka, jaką przygotowałyśmy. Dzieci mogły obejrzeć prezentację poświęconą pluszowym misiom, również tym najbardziej znanym z literatury. Oprócz misia Paddingona, zobaczyły również Uszatka i Kubusia Puchatka. Były też zagadki i misiowe piosenki. Wszyscy doskonale się bawili. Mamy nadzieję, że pierwszaki przeczytają proponowane misiowe książeczki.

A już wkrótce kolejne czytelnicze tematyczne spotkanie z pierwszakami.

• Bajkowe zaproszenie do czytania

17.11.2021 19:52

9 listopada klasa 4c uczestniczyła w zajęciach czytelniczo-medialnych, mających na celu zachęcenie uczniów do czytania. W tych staraniach bibliotekę  wsparły postacie z bajek: Królowa Książka,  Kot w butach, Kopciuszek, Wilk i inni. Czwartoklasiści wysłuchali audycji nagranej przez swoich starszych kolegów pt. „Rety, rety nie czytają, czyli ważna narada u Królowej Książek”. Później wspólnie szukaliśmy powodów, dlaczego warto czytać. A znaleźliśmy ich bardzo, bardzo dużo. Uczniowie z klasy 4c mieli też okazję wykazać się talentem plastycznym. Podzieleni na grupy rysowali postacie z bajek, które uczestniczyły w naradzie.
      Mamy nadzieję, że zachęceni i zmotywowani wszyscy sięgną po książki.
      Biblioteka zaprasza i czeka!

• Czytanie z kotylionem

10.11.2021 20:51

Biblioteka kolejny już raz uczciła Święto Niepodległości, jednocześnie zachęcając dzieci do czytania. Uczniowie z klasy 8C: Zosia Grzebyk i Mateusz Chojak, ubrani na galowo z kotylionami wraz z orłem „Ziukiem” odwiedzili klasy: 1B i 1C, i czytali książeczkę Jana Ołdakowskiego pt. „Mój Pan woła na mnie Pies”. Dzięki tej detektywistycznej historii pierwszaki miały okazje poznać postać Marszałka, jednego z twórców niepodległości. Chcąc przybliżyć jego postać pokazywali znalezione w Internecie zdjęcia Marszała Józefa Piłsudskiego z jego ulubionym psem oraz koniem „Kasztanką”.

Do akcji patriotyczno–czytelniczej włączyły się również uczennice: Jagoda Lenart i Magda Barszczowska z klasy 5b wraz z wychowawczynią Violettą Bukowską, które w ramach „Klubu Czytelniczego SP289” odwiedziły 1A. Realizując program Centrum Edukacji Obywatelskie „PoczytajMy” przeczytały młodszym kolegom książeczkę pt. „Komendant wolnej Polski: O Józefie Piłsudskim” Wojciecha Widłaka.

Wszystkim pierwszakom spodobała się lekcja przeprowadzona przez starszych kolegów.
      Następne spotkanie już wkrótce.

• Nagrody w konkursie pt. „Wakacje z książką”

04.11.2021 18:34

4 listopada okazał się bardzo miłym dniem dla laureatów konkursu na prezentację multimedialną pt. „Wakacje z książką” realizowanego w ramach projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych pt. „Rewolucje literackie w SP 289”, otrzymali oni książki i dyplomy. Nagrodę za 1 miejsce otrzymał Szymon Sokołowski z 7d. Wyróżnienia otrzymali uczniowie z 8d: Szymon Bączek, Martyna Napierska, Natalia Pierścińska, Kasia Ratajska, Zosia Staluszka, Helena Wyrzykowska i Bartek Włodarczyk.

Jeszcze raz wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

• Program PoczytajMy

02.11.2021 14:21

Biblioteka cieszy się z każdej inicjatywy propagującej czytanie.

PoczytajMy to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo. Realizowany jest w ramach współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą założyli „Klub Czytelniczy SP289”. Nasze działania są ukierunkowane na wspieranie działań czytelniczych oraz działanie na rzecz rozwoju czytelnictwa w naszej szkole.

Dlatego starsi koledzy czytają młodszym. Mamy już za sobą pierwsze spotkanie z klasą 1a. Ale wspólne czytanie to nie wszystko, po lekturze uczniowie odpowiadali na pytania i zagadki przygotowane przez klubowiczów.