• Kącik Moli Książkowych 5/1

12.01.2022 14:42

Hura!!! Zima!!! Ferie zimowe niedługo!!! Zabawy na śniegu!

Ale, ale, gdzie ten śnieg? Tylko deszcz i deszcz. Co robić, jak pogoda nie zachęca do zabaw na świeżym powietrzu? Nudaaaaaa!

Jak to, co?!  Sięgnij po dobrą książkę, pledzik i ciepłą herbatkę.

Właśnie takie, dobre książki Ci polecamy. Takie, które Cię rozweselą, poprawią humor i pozwolą miło spędzić czas. Po przeczytaniu jednej sięgniesz po kolejne części. Gwarantujemy!

Pamiętaj śmiech to zdrowie, a czytanie to rozwijanie wyobraźni i mądrości.

Zapraszamy do biblioteki. Trwa feryjna promocja. Możesz wypożyczyć tyle książek, ile planujesz przeczytać w ferie. Czyli liczba wypożyczonych książek zależy, tym razem, tylko od Ciebie.

Mało propozycji? TAK!!! Zdecydowanie za mało! Macie prawo czuć czytelniczy niedosyt. Spokojnie!

Już niedługo ciąg dalszy książkowych propozycji, takich które Was rozbawią.

• Mikołajowe poczytajki

25.09.2022 15:55

iblioteka i Koło Czytelnicze klasy 5b, działające w ramach programu „PoczytajMy”, nie ustają w wysiłkach zachęcania pierwszoklasistów do czytania. Tym razem pretekstem do czytelniczego spotkania były zbliżające się święta Bożego Narodzenia i Święty Mikołaj. Jak łatwo domyślić się tematyka książek   była świąteczna. Kasia i Magda z klasy 5b zabrały młodszych kolegów z 1a do świata Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, aby razem z nimi przeżyć gwiazdkę. Lena i Gabrysia z 7a zaprosiły do biblioteki uczniów z 1b i 1c. Tam przeczytały świąteczną Martynkę.   Dodatkową atrakcją dla pierwszoklasistów była wizyta samego Świętego Mikołaja. W świątecznych działaniach wsparła nas też Joanna Marosek.
      Biblioteka przygotowała również dla swoich czytelników mikołajowe zakładki. Przyszykowały je nasze szkolne elfy: Amelka, Ania, Karina i Magda z 5b oraz Aleksandra i Zosia z 5d.

więcej zdjęć

• Słuchowisko „Czytelniczy galimatias, czyli znani i lubiani bohaterowie książek w SP 289”

07.12.2021 18:53

6 grudnia, w Mikołajki, mocnym akcentem, zakończyliśmy nasz projekt WIE „Rewolucje literackie w SP 289”. Tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli wysłuchać audycji poświęconej książkom i czytaniu. W znane z powieści i lubiane postacie wcielili się uczniowie: Ania, Dawid, Diana, Kacper, Magda, Maja i Oskar z klasy 5b oraz Mateusz z 8c. Nie zabrakło też nauczycieli: p. Asi, p. Violi i p. Eli. Pisząc i nagrywając to słuchowisko, wszyscy świetnie się bawili. Uczniowie mieli też okazję poznać pracę radiowca i lektora. Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy spodobały się wszystkim słuchaczom.

Czekamy też w bibliotece do 10 grudnia na Wasze karty odpowiedzi: Kto brał udział w naradzie u Królowej Książki? (imię bohatera i tytuł serii książek, w której występuje). Na zwycięzców czekają nagrody książkowe.

SŁUCHOWISKO "Czytelniczy galimatias"

A tak nagrywaliśmy:

• Warsztaty plastyczno-czytelnicze pt. „Moja okładka książki”

02.12.2021 20:53

1 grudnia uczniowie klasy 5b odwiedzili bibliotekę szkolną, aby wziąć udział w warsztatach plastyczno-czytelniczych pt. „Moja okładka książki”. Zajęcia te odbyły się w ramach projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych pt. „Rewolucje literackie w SP 289”. Młodzi czytelnicy poznali, jakie elementy powinna zawierać okładka książki, jak ważną rolę odgrywa w zachęceniu potencjalnego czytelnika do sięgnięcia po nią. A potem była już tylko czysta przyjemność tworzenia, rozwijania wyobraźni i tworzenie swojej własnej okładki ulubionej książki. Uczniowie zgodnie pracowali w grupach. Efektem warsztatów stały się piękne i oryginalne okładki.
      To były już przedostatnie działania w ramach naszego projektu. W poniedziałek finał. A w nim mikołajkowa czytelnicza niespodzianka.