• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

10.05.2024 21:43
      8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia otrzymałyśmy życzenia od naszych czytelników. Największą niespodziankę przygotowali dla nas uczniowie z klasy 1b, którzy namalowali nasze portrety. Wszystkim bardzo dziękujemy!

• Czytelniczy Dzień Gwiezdnych Wojen

09.05.2024 21:12

Z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen uczniowie spotkali się w czytelni, aby wspólnie czytać książki o tej tematyce. Miłośnicy Yody, Chewbacci i innych bohaterów mieli okazję nie tylko poczytać, ale i porozmawiać o ulubionych postaciach Star Wars. Motywem przewodnim było hasło „Gdy czytasz, moc jest z Tobą”.

• Podróż literacka, czyli spotkanie autorskie ze Stefanem Potockim

26.04.2024 09:33

25 kwietnia odbyło się spotkanie autorskie z Panem Stefanem Potockim - pisarzem książek dla dzieci, który przez wiele lat mieszkał za granicą. Jego domem była Kanada, potem Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja. Na początku opowiedział o sobie, przedstawił też kraj, w którym się urodził i wychował – Kanadę. Dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o tym kraju. Potem przedstawił swoje dwie książki: „Lilu” i „Miodal”. Obie promują podróżnictwo, jako sposób na odkrywanie świata i samego siebie. Autor zwrócił też uwagę na zawarte w tych książkach przesłaniach do młodego czytelnika. Podkreślił, jak ważny jest dom i rodzina, budowanie relacji miedzy ludźmi, jak trzeba szanować czas. Nie zabrakło też bardzo mądrej sentencji „ Stąpaj po ziemi, ale nieustannie sięgaj do gwiazd”.  Opowiadając o tym wszystkim, nasz gość pokazywał ciekawą prezentację. Była też okazja do wysłuchania, śpiewanej po angielsku, piosenki o misiu Miodalu. Nie zabrakło też czasu na odpowiadanie na pytania dzieci. Podczas spotkania można było zakupić książkę i otrzymać imienny autograf. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni ze spotkania. Mamy nadzieję, że Pan Stefan Potocki, nie tylko zachęcił młodych słuchaczy do podróżowania, ale również do czytania.
      Do zobaczenia za rok!

• Międzyklasowy turniej czytelniczo-detektywistyczny klas czwartych

24.04.2024 19:58

W dniach 18 – 19 kwietnia odbył się międzyklasowy turniej czytelniczo-detektywistyczny pt. „Gra detektywistyczna”. Brały w nim udział pięcioosobowe drużyny z klas czwartych. Przed nimi było nie lada wyzwanie: ESCAPE ROOM „Tajemnica tajemnic” i gra „I Ty możesz zostać detektywem”. Wszystkie te zadania uczniowie rozwiązywali online, wykorzystując interaktywną tablicę. Oparte były one o serię książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” M Widmarka. Uczniowie nie tylko musieli wykazać się wiedzą o tej serii, ale również spostrzegawczością, czyli cechą bardzo przydatną detektywom. Liczyły się zdobyte punkty i czas wykonania zadań. Walka była zażarta. Widać było bardzo duże zaangażowanie wszystkich uczestników. Najwięcej punktów zdobył zespół z klasy 4c.
      Jednak wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za zaangażowanie, wiedzę i zapał.