• Konkurs Urzędu Patentowego RP - Ambasador Szkolnej Wynalazczości

• 16.02.2024 13:52
      • organizowanym przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Wspólnie z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Polską Akademią Dzieci organizujemy już 9. edycję tego Konkursu, której tegorocznym hasłem przewodnim jest: „Tworzymy dla Planety”.

Bylibyśmy bardzo wdzięczni za możliwość rozpowszechnienia informacji o tej inicjatywie na stronie internetowej Państwa szkoły, w mediach społecznościowych i/lub poprzez dziennik elektroniczny. Chcielibyśmy dotrzeć do jak największej liczby uczniów, gdyż konkurs ma na celu: upowszechnienie twórczego myślenia wśród dzieci i młodzieży, uczenie odnajdywania nieszablonowych rozwiązań na problemy życia codziennego oraz odkrywanie młodych talentów.

Najważniejsze informacje:

• udział w konkursie jest bezpłatny;
        • do konkursu mogą zgłaszać się uczniowie indywidualnie lub w maksymalnie 6-osobowych zespołach;
        • zapraszamy do udziału dzieci w wieku od 7 do 15 roku życia;
        • zgłoszenia do konkursu przyjmujemy w dwóch kategoriach: wynalazki oraz wzory przemysłowe (każda z kategorii tematycznych podzielona jest na dwie kategorie wiekowe od 7 do 10 lat i od 11 do 15 lat);
        • dla laureatów i wyróżnionych w konkursie przewidujemy nagrody pieniężne i rzeczowe;
        • opiekunowie osób wyróżnionych w konkursie otrzymują dyplomy uznania za pracę z dziećmi;
        • szkoły, których wychowankowie zostaną laureatami Konkursu, otrzymają tytuł Ambasady Szkolnych Wynalazców;
        • więcej informacji na stronie: https://uprp.gov.pl/pl/aktualnosci/konkursy-uprp/ambasador-szkolnej-wynalazczosci
        • na zgłoszenia czekamy do 6 maja 2024 r.

W załączonych plikach odnajdą Państwo informację o konkursie oraz pakiet materiałów graficznych do wykorzystania w mediach elektronicznych.

W przypadku jakichkolwiek pytań dot. konkursu, a także wsparcia merytorycznego dot. ochrony własności intelektualnej, wynalazczości itp. – prosimy o kontakt.