• Międzynarodowy Dzień Puzzli

08.04.2021 09:07

Puzzle znają dorośli i dzieci. To rozrywka, która potrafi połączyć pokolenia. Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne. Czego uczy układanie puzzli? Zabawa nimi rozwija zdolność analizy i syntezy wzrokowej. Ponadto stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje także wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Dodatkową zaletą układania puzzli jest zmniejszanie poziomu stresu.

• Zabawy w kodowanie

31.03.2021 08:48

Zabawy w kodowanie w przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Czym jest kodowanie? To inaczej szyfrowanie, które jest doskonałym sposobem, by rozwijać także cierpliwość, uważność i dociekliwość. Żeby odczytać ukryty tekst należy przyjrzeć się tajemniczym symbolom, a potem starannie je rozszyfrowywać. Nasi uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem doskonale.

• Zimowe zabawy na śniegu

30.03.2021 08:40

Zima postanowiła nas w końcu odwiedzić i sypnęła białym, puszystym śniegiem. Sprawiła tym samym wielką radość naszym uczniom, którzy postanowili wykorzystać jej uroki i pobawić się na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucały śnieżkami oraz ulepiły pięknego bałwana.

• Jak jesień to tylko kasztany…

29.03.2021 08:54

Rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie małej motoryki oraz świetna zabawa? Tak, to możliwe. Na dowód tego nasi uczniowie wykonali piękne rysunki przy użyciu kasztanów.

• Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności.

29.03.2021 08:47

W świetlicy najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem. Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki „The Dot” („Kropka”), którą napisał Peter Reynolds. Opowiada ona historię dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie odbyła się pogadanka na temat obejrzanego filmu, a po niej odpowiedzi na nawet najtrudniejsze pytania. Na zakończenie świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji – dzieci wykonały prace plastyczne, oczywiście z kropek. Pozwoliły one wykazać się wyobraźnią. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!