• Przesłuchania konkursowe V edycji konkursu "Do Hymnu"

• Konkurs ogłosiło Narodowe Centrum Kultury.

Nasi uczniowie pod batutą Pani Elżbiety Moczulskiej zaprezentowali 3 pieśni: Hymn Polski, Gaude Mater Polonia, Rotę.

Teraz tylko czekamy na wyniki, które już w listopadzie.

• Powtórne wybory do samorządu szkolnego

• Informacja dotycząca wyborów do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 289 w Warszawie

„NIEWAŻNE GŁOSY, WAŻNY PROBLEM”

Wybory Samorządu Uczniowskiego organizowane są przez Komisję Wyborczą. Stróże wyborów czuwają, by odbywały się one zgodnie z zasadami przyjętymi w ordynacji wyborczej. Jeśli wykryją nieprawidłowość lub ktoś zgłosi złamanie reguł, dążą do wyjaśnienia sprawy i podejmują odpowiednie działania. Tak też się stało w przypadku tegorocznych wyborów. Komisja wyborcza stwierdziła rażące naruszenie przepisów, które mogą znacząco wpłynąć na wynik wyborów. Komisja, po konsultacji z dyrekcją, opiekunami, uznała wybory za nieważne. Pełna odpowiedzialność za przestrzeganie zasad wyborczych jest po stronie uczniów. Zostały zorganizowane ponowne demokratyczne wybory. W wyniku powtórnego demokratycznego głosowania funkcję przewodniczącej szkoły obejmuje Małgorzata Jężak z klasy 8a, zaś funkcję Vice Przewodniczącego obejmuje Gustaw Grzywacz z klasy 8d. Społeczność szkolna wybrała ten sam duet na reprezentację szkoły, lecz w zmienionej kolejności. Dziękujemy społeczności szkolnej za mobilizację i ponowny udział w wyborach. Społeczność szkolna otrzymała lekcję promowania dobrych praktyk. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy realizacji założeń wyborczych.

Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami

• Ogólnopolski Konkurs "Do hymnu"

• Nasza Szkoła jako jedyna placówka na Bielanach i jedna z pięciu w Warszawie została zakwalifikowana do V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu".

W czwartek, 20 października uczniowie klas IV-VIII wykonają "a cappella " "na żywo" i "z pamięci" Hymn Państwowy oraz dwie pieśni hymniczne: "Gaude Mater Polonia" i "Rotę". Pani Elżbieta Moczulska poprowadzi konkursową prezentację w roli dyrygenta.

Przesłuchanie odbędzie się w obecności Jury, które zarejestruje dźwięk i obraz. Ocenie podlegać będą: technika wykonawcza, interpretacja oraz całościowe wrażenie artystyczne. Wyniki konkursu poznamy do końca listopada.

• Bicie rekordu w czytaniu na przerwie

• Podejmujemy wyzwanie i zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim i weźmiemy udział. Szczegóły już wkrótce.

• Wolontariusze na Powązkach

• Nowa galeria Wolontariusze na Powązkach została dodana do albumu fotograficznego

Dziś grupa naszych wolontariuszy wraz z opiekunami porządkowała zaniedbane groby na Wojskowych Powązkach. Uczniowie odbyli też krótką lekcję historii przy mogiłach postaci, które znali ze stron powieści "Kamienie na szaniec".

• Nagrody Burmistrza dla naszych nauczycieli

• Z okazji zbliżającego się Święta Edukacji Narodowej na uroczystej gali w BeCEKu Nagrodę Burmistrza za szczególne osiągnięcia dla oświaty bielańskiej otrzymały pani Dyrektor Renata Kurlanc oraz pani wicedyrektor Agnieszka Sikorska-Łempicka. Pani Renata nie mogła być z nami z powodu choroby, ale sercem i myślami towarzyszyła nagrodzonym. Bo wśród laureatów znalazła się również pani Sylwia Piłat wyróżniona statuetką Nauczyciela Roku - o tej nagrodzie decydują uczniowie.

Brawa i gratulacje!

Galę uświetnił koncert Katarzyny Kowalskiej.