• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

03.04.2023 21:40

2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten jest jednocześnie dniem urodzin Hansa Christiana Andersena – duńskiego bajkopisarza, którego czytają dzieci na całym świecie. Dlatego w poniedziałek spotkaliśmy się z drugoklasistami. Starsi koledzy przeczytali im książeczkę o nim z serii „Mali WIELCY”. Młodsi koledzy nie tylko dowiedzieli się dzięki temu o jego dzieciństwie, ale również, że dzięki wytrwałości marzenia się spełniają. Były również inne atrakcje: prezentacja ciekawych książek dla dzieci, piosenka – hymn czytelników – „Mole książkowe” oraz przezabawna historia o krowie Matyldzie. Ta czytelnicza impreza nie udałaby się bez pomocy: Agaty, Anastazji z 6d, Gabrysi, Szymka z 8a i Gustawa z Szymkiem z 8d i pani Asi.

• Rozdanie nagród

30.03.2023 21:39

Dziś w bibliotece szkolnej odbyło się rozdanie nagród zwycięzcom „Magicznego wieczoru”.
      Nagrodzeni:
      Kuba i Marysia z 4a, Blanka z 4c, Lena z 5c, Michał z 6d, Alieksandra z 7a, Piotr z 8d i Teodor i Yelyzavbeta z 7/8 OP.
      Serdecznie gratulujemy!

• Światowy Dzień Czytania Tolkiena

27.03.2023 21:02

27 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Dzień ten, to święto, które łączy miłośników fantastyki na całym świecie. Ze względu, że wypadało ono w tym roku w sobotę, my włączyliśmy się z lekkim opóźnieniem. Pierwsze obchody miały miejsce w 2003 roku. Data 25 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia przypada właśnie rocznica upadku Saurona oraz wyzwolenia Śródziemia od jego panowania. Kto czytał, wie o czym mówimy.
      W naszej szkole nie brakuje fanów literatury Tolkiena i właśnie oni spotkali się na przerwie w bibliotece, aby wspólnie czytać działa tego autora. Czytający mogli tez wysłuchać utworu Eda Sheeran’a z filmu „Hobbit” i obejrzeć teledysk, który przeniósł ich do świata bohaterów Tolkiena. Niektórzy uczniowie wcielili się w postacie z tych powieści
      .