• Zajęcia czytelniczo-medialne w klasach siódmych pt. „Fantastyczne poszukiwania”

20.11.2023 17:03

Chcąc zaprezentować uczniom klas siódmych książki fantastyczne znajdujące się w bibliotece i zachęcić do ich czytania zostały przeprowadzone, wspólnie z nauczycielką informatyki, zajęcia czytelniczo-medialne pt. „Fantastyczne poszukiwania”. Zostały one przeprowadzone w ramach projektu „ Fantastyczna siódma klasa”. Była to też doskonała okazja do powtórzenia i utrwalenia umiejętności korzystania z katalogu MOL Net+. Uczniowie otrzymali karty pracy, z uszkodzonymi przez różne dziwne stwory okładkami. Ich zadanie polegało na odszukaniu w katalogu konkretnych informacji o książkach z fantastyki. Wszyscy wykonali to zadanie świetnie.

• „Świętujemy z książką w ręku” - Święto Niepodległości

15.11.2023 17:45

Również uczniowie klas drugich obchodzili Święto Niepodległości w bibliotece. Młodszych kolegów zaprosili do wspólnego patriotycznego czytania uczennice: Lena, Laura - 5a, Gabrysia i Hania - 6c, towarzyszył im orzeł „Ziuk”. Czytali oni drugoklasistom opowiadanie Wojciecha Widłaka pt. „Komendant wolnej Polski: O Józefie Piłsudskim”. Spotkania te odbyły się w ramach projektu czytelniczego „Zwierzęta kochamy i dużo o nich czytamy” pod hasłem „Świętujemy z książką w ręku - Święto Niepodległości”. Dzieci zostały też zapoznane z książką „Baśka Murmańska – opowieść o niedźwiedziu polarnym, któremu rękę podał sam Marszałek Piłsudski”.  Młodsi uczniowie nagrodzili starszych gromkimi brawami.

• „Czytanie z kotylionem”, czyli „Duzi czytają, mali słuchają”

10.11.2023 15:46

Biblioteka ponownie uczciła Święto Niepodległości, jednocześnie zachęcając dzieci do czytania. Z tej okazji odwiedzili nas pierwszoklasiści realizujący projekt czytelniczy „Poczytaj ze mną. Poczytam też sam”. W ramach niego odbyły się zajęcia „Duzi czytają, mali słuchają – czytanie z kotylionem”. Starsi koledzy: Ewelina, Anastazja z 7d, Hania, Gabrysia z 8b. …..wraz z orłem „Ziukiem” czytali młodszym kolegom książkę Jana Ołdakowskiego pt. „Mój Pan woła na mnie Pies”. Dzięki tej detektywistycznej historii pierwszaki miały okazję poznać postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, jednego z twórców niepodległości. Mogli też zobaczyć jego zdjęcia z ulubionym psem
      Wszystkim pierwszakom spodobało się wspólne czytanie.
      Następne czytelnicze spotkanie już wkrótce.

• „Napad na bank…- propozycji książkowych” - biblioteka poleca, co warto przeczytać

10.11.2023 15:33

8 listopada klasa 6b miała zajęcia realizowane w ramach projektu czytelniczego pt. „Każdy może zostać detektywem”. Temat lekcji to „Napad na bank…- propozycji książkowych”, czyli biblioteka poleca, co warto przeczytać. Biblioteka miała więc okazję pochwalić się swoim księgozbiorem. Tym razem były to książki kryminalne. W zajęciach aktywnie uczestniczyli uczniowie. Każdy otrzymał książkę i musiał zareklamować ją swoim kolegom. I wszyscy zrobili to świetnie.

• „Świętujemy z książką w ręku - Dzień Kundelka” w ramach projektu czytelniczego pt. „Zwierzęta kochamy i dużo o nich czytamy”

27.10.2023 20:32

26 i 27 października 2023 roku biblioteka obchodziła, w ramach projektu czytelniczego „Zwierzęta kochamy i dużo o nich czytamy”, nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów. Z tej okazji uczniowie klas drugich gościli w bibliotece. Dzieci mogły obejrzeć prezentację poświęconą kundelkom, były wiersze, zagadki i piosenka „Kundel bury”. Uczennice: Iza, Łucja z 6a, Gabrysia i Hania z 6c przeczytały fragment opowieści o bezdomnym psie i jego towarzyszach autorstwa Agaty Widzowskiej pt. „Psierociniec”. Dzieci miały też okazję poznać najbardziej znanego na świecie Zakochanego kundla i tego z polskiego podwórka – Reksia. Zaprezentowano im też ofertę książek o kundelkach. Uczniowie dowiedzieli się, że dzień ten to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich. Przy tej okazji przypomniałyśmy również o szkolnej zbiórce artykułów dla bezdomnych zwierząt.