• „Pierwszoklasista w krainie książek” - bajkowe gry online

06.02.2024 19:28

Nasi pierwszoklasiści mieli okazję nie tylko zapoznać się czytelniczą ofertą biblioteki, ale również sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą bajek. Przed nimi były różnorodne bajkowe zadania np. ubranie wilka w strój babci, stwierdzenie, czy postacie z bajek mówią prawdę i wiele innych. Wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili, świetnie się przy tym bawiąc.

• „Matematykę znasz – zawsze sobie radę dasz” – matematyka inaczej

10.02.2024 20:51

Na lekcjach matematyki uczniowie z klas szóstych czytali książkę "Planeta sekretów" Davida Glovera. Książka pochodzi z serii "Matematyczne śledztwo". Jej treść jest interaktywna - w zależności od udzielonej przez czytelnika odpowiedzi przechodzi się na różne strony. A odpowiedzi wynikają z rozwiązywania zadań matematycznych (wykresy, diagramy, prawdopodobieństwo, szyfrowanie itp.). Zapoznali się też z innymi tego typu książkami, które miały pokazać im inną formę książki kryminalnej - połączonej z zabawą matematyczną. Dowiedzieli się, że czytając nie tylko można się świetnie bawić, ale również uczyć. Te niezwykłe lekcje odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

• „Zwierzęta w świecie bajek” – gry czytelnicze

31.01.2024 20:35

Biblioteka kolejny raz gościła uczniów klas drugich. Tym razem podczas prezentacji bogatej oferty czytelniczej, zaprosiliśmy ich do wspólnych gier online. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o zwierzętach. Grając poznawali ciekawe serie książek przyrodniczych. Zagrali też w „Zwierzęta w bajkach” odpowiadając między innymi na pytanie, „Jaki to zwierz? Jaka to bajka?” Wszystkie te zajęcia odbywały się w ramach projektu czytelniczego „Zwierzęta kochamy i dużo o nich czytamy”.

• „Na tropie dobrej książki” – zapoznanie się z ofertą biblioteki szkolnej

30.01.2024 20:30

Czwartoklasiści realizujący projekt czytelniczy „Tropimy zdrowe jedzenie. Mamy apetyt na dobre książki” musieli wcielić się w rolę detektywów. Aby zobaczyć proponowane przez bibliotekę książki, mieli zadania do wykonania: odgadnąć zagadki, rozwiązać krzyżówkę i rebusy. Jak przystało na młodych detektywów poradzili sobie świetnie. Tym razem na zajęciach proponowane były różne pozycje – oczywiście kryminały. Ale nie tylko.

• Dzień Ryby - z książką w ręku

19.12.2023 22:14

Czytelnicza uczta z rybą w roli głównej