• Bajczytanki Pani Hanki, czyli spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską

10.04.2024 17:49

10 kwietnia odwiedziła nas Hanna Niewiadomska – autorka około 200 przeuroczych wierszy dla dzieci. W interesującym spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Autorka przeczytała swoje zabawne utwory, opowiedziała, jak powstają i skąd czerpie pomysły. Uczniowie mieli również okazję zaproponować tematykę nowych. Wspólnie z dziećmi ustaliła, jakie cechy powinien mieć poeta. Zaproponowała też zabawy z poezją, razem wymyślali rymy, zastanawiali się, co może robić żyrafa w szafie lub krokodyl w wannie. Powstał też wiersz. Potem poetka odpowiadała na pytania uczniów i zachęcała ich do samodzielnego pisania. Była to już kolejna wizyta Hanny Niewiadomskiej w naszej szkolnej bibliotece. I znowu spotkania z poezją okazały się bardzo ciekawe i twórcze. Na koniec można było kupić książkę i uzyskać autograf.

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

05.04.2024 19:01

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji w czwartek i piątek spotkaliśmy się z pierwszoklasistami. Termin tego święta nie jest przypadkowy. Jest to dzień urodzin Hansa Christiana Andersena – duńskiego bajkopisarza. Starsi koledzy: Ala, Michał – 4c, Adam, Piotr – 6b, Gabrysia i Hania – 6c przeczytali więc książeczkę o nim z serii „Mali WIELCY” i jego baśń pt. „Calineczka”. Nie zabrakło również gier online związanych z twórczością tego pisarza. To czytelnicze spotkanie pt. „Duzi czytają, mali słuchają” odbyło się w ramach realizacji projektu czytelniczego „Poczytaj ze mną. Poczytam też sam.”
      Duże podziękowania dla czytających maluchom uczniów.

• Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25.03.2024 18:07

25 marca drugi już raz obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Tego dnia, na pamiątkę rocznicy upadku Saurona oraz wyzwolenia Śródziemia od jego panowania, wszyscy miłośnicy twórczości tego autora łączą się na całym świecie i czytają jego powieści. Kto czytał, wie o czym mówimy. Również w naszej szkole nie brakuje fanów literatury Tolkiena i właśnie oni spotkali się na przerwie w bibliotece, aby wspólnie czytać.

• „Poznajemy – zgadujemy” – czytanie i rozwiązywanie zagadek geograficznych

23.03.2024 10:17

W ramach realizacji projektu czytelniczego „Książki czytamy i inne kraje zwiedzamy” trzecioklasiści poznawali książki z zagadkami i gry paragrafowe o tematyce geograficznej.  Mieli też okazję samodzielnie jedną z takich zagadek rozwiązać. I wszyscy to zrobili. Zdolni po prostu!!!