• Międzyklasowy konkurs online dla klas siódmych pt. „Fantastyczny Escape Room”

22.03.2024 19:25

W dniach 20 – 21 marca odbył się międzyklasowy konkurs online dla klas siódmych pt. „Fantastyczny Escape Room”. Przystąpiły do niego pięcioosobowe reprezentacje poszczególnych klas. Przed nimi wiele trudnych zadań, w których musieli wykazać się wiedzą, spostrzegawczością i logicznym myśleniem. Celem było uwolnienie dwóch bardzo ważnych osób. Wszystkie zespoły poradziły sobie z tym świetnie. Zadecydował czas potrzebny do wykonania tego trudnego zadania. Wyniki już wkrótce.
      Wszystkim drużynom gratulujemy i mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się przy tym bawili.

• Światowy Dzień Żaby w bibliotece

21.03.2024 09:10

20 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Żaby. Oczywiście z książką w dłoni. Wszyscy, którzy przyszli ubrani na zielono i wypożyczyli książkę otrzymali na pamiątkę żabią zakładkę z hasłem „Żaby kumają, bo czytają”. Ci, którzy nie posiadają zielonej garderoby mogli w zamian zakumkać. W bibliotece było więc zielono i kumkająco. Tego dnia odwiedziło nas 143 uczniów.
      Drugoklasiści realizując projekt czytelniczy pt. „Zwierzęta kochamy i dużo o nich czytamy” mieli z tej okazji zajęcia pt. „Świętujemy Dzień Żaby z książką w ręku”, w tracie których wiele się działo. Na początek były żabie wiersze w wykonaniu uczennic ze starszych klas: Ali- 4c, Izy – 6a, Gabrysi, Hani – 6c i Gabrysi K. – 8b. Następnie drugoklasiści wysłuchali opowiadania pt. „Berta i Żabi chór”, które czytały i śpiewały: Celina, Michał – 4c, Gabrysia i Hania – 6c. Ale to jeszcze nie był koniec żabich atrakcji. Zwieńczeniem tego czytelniczego spotkania była skoczna wesoła piosenka pt.: „Żabka Kum Kum”, którą wszyscy nie tylko wspólnie odśpiewali, ale również odtańczyli. ŻABAwa w bibliotece się udała!!!

• Okładka zaproszeniem do czytania

13.03.2024 19:21

Realizując projekt czytelniczy „Nie tylko smocze i nie tylko porady” piątoklasiści wykonali na zajęciach z plastyki piękne prace pt. „Okładka zaproszeniem do czytania”.

12.03.2024 22:07

Wszyscy pierwszoklasiści stali się już pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Pasowanie odbyło się w dniach 6 – 12 marca. Z tej okazji bibliotekę odwiedziły: Królewna i Czarownica z listem od Królowej Książki. Goście pomogli przybliżyć dzieciom zasady, jak traktować książki i jak je wypożyczać. Została pokazana również prezentacja multimedialna, w czasie której dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą. I wszyscy zrobili to na szóstkę. Na koniec pierwszoklasiści uroczyście ślubowali, że będą kochać książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Przed opuszczeniem biblioteki każdy mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę.
      W postacie bajkowe wcieliły się: Iza, Nina – 6a, Hania i Gabrysia– 6c.