• II Magiczny wieczór w bibliotece

09.03.2024 20:13

Drugi już raz, 8 marca, w bibliotece działy się magiczne cuda. Chętni uczniowie mieli szansę spędzić piątkowy wieczór biorąc udział w niesamowitej grze, która przeniosła klasy 0 – 4 do świata bajek, a starszych do świata fantazji. Fantastyczną zabawę rozpoczęli pełni entuzjazmu pierwszoklasiści. Wysłuchali dwóch piosenek, które zachęciły ich do dalszej zabawy i zdobywania bajkowych pieczątek. Szybko dołączyli do nich uczniowie klas 2 – 4. Każdy z uczestników z zapałem wykonywał kolejne zadania, świetnie się przy tym bawiąc. Dzieci rozwiązywały bajkowe rebusy, układały puzzle, kolorowały koła z postaciami z bajek, porządkowały „Bałagan w bajkach” i szukały ukrytych w chmurze wyrazowej pewnych istot. Przy tablicy multimedialnej grały w smocze i zwierzęce dobble. Świetnie też poradziły sobie ze smoczym sudoku online.
      Wszyscy mieli też do wykonania bardzo ważne zadanie – musieli odgadnąć, a potem odszukać bajkowe przedmioty. Poszukiwania dostarczyły wielu emocji. Trzecio i czwartoklasiści wzięli też udział w grze komputerowej „W pogoni za bajką”. Walka była zażarta. Na wszystkich, którzy wykonali zadania, czekały piękne bajkowe zakładki do książek.

O godzinie 19 nastąpiła zmiana warty. Maluchów zastąpili uczniowie klas 5 – 8 Na nich też czekało wiele atrakcyjnych zadań. Było ich aż dziesięć. W chmurze wyrazowej szukali bajkowych stworzeń i robili porządek w bajkach. Musieli zmierzyć się z fantastycznym rebusem i krzyżówką. Nie zapominajmy też o grze terenowej „Na tropie cieni” Były również gry online: „Boskie zgadywanki, czyli czy znasz mitologię grecką”, „Fantastyczny quiz puzzle”, sudoku i memory. I oczywiście II edycja gry online „Wyścig Harry’ego Pottera”. Najlepsi w rozwiązywaniu zadań otrzymają nagrodę książkową. Wszyscy świetnie się bawili.
      Bardzo duży udział w przeprowadzeniu tego magicznego wieczoru mieli fantastyczni asystenci i nauczyciele. To dzięki nim wszystkim udał się on rewelacyjnie. Ślemy im więc wielkie podziękowania.

• Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek

01.03.2024 22:43

3 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club. Z tej okazji uczennice: Lena, Basia – 6c, Nina i Ola – 6b przeczytały pierwszoklasistom książkę z serii „Mali wielcy” pt. „Astrid Lindgren”.  Dzieci obejrzały też fragment filmu pt. „Pippi wśród piratów”. Na koniec otrzymały kolorowankę, oczywiście z Pippi. Zajęcia pt. „ Duzi czytają, mali słuchają” odbywały się w ramach projektu czytelniczego „Poczytaj ze mną. Poczytam też sam”.

• „Świętujemy z książką w ręku” - Światowy Dzień Kota

18.02.2024 10:22

Realizując projekt czytelniczy „Zwierzęta kochamy i dużo o nich czytamy” kolejny już raz świętowaliśmy czytelniczy Światowy Dzień Kota.  Uczniowie klas drugich obejrzeli film z wierszami o kotach. Główną atrakcją była czytana przez panie: Joannę, Natalię i Elżbietę zabawna książka „Jak kot z psem – Jak pies z kotem”. Czytany tekst rozbawił młodych słuchaczy. Tego dnia koty górą.

• „Królowa kryminału jest tylko jedna, a jest nią… Agata Christie, ale nie zapominajmy o…” - zapoznane uczniów z klasyką powieści kryminalnej

15.02.2024 21:08

Uczniowie z klas: 6b i 6c poznając ofertę kryminałów znajdujących się w bibliotece realizowali projekt czytelniczy również na języku polskim. Nauczycielka zapoznała uczniów z klasyką powieści kryminalnej. Wyjaśniła, czym charakteryzuje się ten gatunek literatury. Potem wcześniej wyznaczeni uczniowie przedstawili prezentacje o Agacie Christie, Arthurze Conan Doyle’u i ich twórczości. Wszystkie zaprezentowane prace były bardzo ciekawe, zawierały dużo wiedzy i co bardzo ważne, zachęcały do sięgnięcia po powieści tych autorów. Brawa dla autorów tych prac.

• „Na tropie dobrego kryminału” – poszukiwania kryminałów w bibliotece szkolnej

14.02.2024 20:40

Uczniowie klas szóstych mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w praktyce. Realizując projekt czytelniczy „Każdy może zostać detektywem” przystąpili do klasowych turniejów. Podzieleni na cztery grupy mieli za zadanie, korzystając z tabletów, znaleźć w katalogu MOL NET + kryminały. Ale to nie koniec. Musieli jeszcze ten kryminał odszukać na półce i przynieść swojej grupie. Walka była zażarta, każdy chciał wygrać.  Uczniowie wykazali się świetną znajomością powieści kryminalnych, bardzo dobrą współpracą, zaangażowaniem i znajomością biblioteki. Stosy odnajdowanych książek rosły jak na drożdżach. Biblioteka zaś miała okazję pochwalić się bogatą ofertą kryminałów. Wszyscy świetnie się bawili.