• Duzi czytają, mali słuchają – Mikołajowe poczytajki

14.12.2023 20:48

Jak co roku biblioteka chcąc przybliżyć klimat świąt bożonarodzeniowych, zorganizowała czytelnicze spotkania uczniów zerówki i klas pierwszych z Mikołajem. Dzieci wysłuchały opowiadania o przygotowaniach świąt przez Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Oczywiście nie mogło zabraknąć też samego Świętego Mikołaja i jego pomocników. Pierwszoklasistów czekała jeszcze jedna czytelnicza niespodzianka. Po wysłuchaniu piosenki Mietka Szcześniaka” otrzymały „Wyprawki Czytelnicze” przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przedszkolaki otrzymały zaś świąteczne kolorowanki.
      W rolę pomocników Mikołaja wcielili się: Lena, Łucja - 6a, Gabrysia, Hania - 6c, Agata, Antek, Ewelina i Ola - 7d.  W czytelniczych działaniach bibliotekę wsparła Joanna Marosek.

• „Twoi rówieśnicy i (nie tylko) zwiedzają i Tobie opowiadają” – zaprezentowanie książek podróżniczych

13.12.2023 17:48

Uczniowie klas trzecich wraz wychowawcami wyruszyli w podróż po świecie z książką w ręku. Dzieci miały okazję zapoznać się z bogatą ofertą książek podróżniczych dostępnych w bibliotece szkolnej. Wszyscy z zainteresowaniem przeglądali zaproponowane publikacje i wymieniali się opiniami. Niektórzy uczniowie reklamowali przeczytane wcześniej książki o tematyce podróżniczej. Miło się było przenieść w te zimne deszczowe dni do ciepłych krajów.

W bibliotece zaś czekała kolejna czytelnicza niespodzianka. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z grą online „Z książką przez świat”. Grając w nią nie tylko świetnie się bawili, ale również poznawali bogatą ofertę książek podróżniczych. Wykazali się też dużą wiedzą geograficzną.

• „Poznajcie nas - zwierzęta zapraszają do czytania” – wizyta uczniów w bibliotece szkolnej

12.12.2023 19:15

Drugoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną, aby zapoznać się z jej ofertą książek o zwierzętach. Zajęcia pt. „Poznajcie nas - zwierzęta zapraszają do czytania” odbyły się w ramach projektu czytelniczego „Zwierzęta kochamy i dużo o nich czytamy”. Dzieci brały udział w różnorodnych zabawach, ale przede wszystkim poznały, gdzie i jakich szukać książek o zwierzętach w naszej bibliotece.

• Na tropie dobrego kryminału

10.12.2023 13:44

Uczniowie klas szóstych mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą książek kryminalnych, które oferuje biblioteka szkolna. Miedzy innymi zostały przeprowadzone wspólnie z nauczycielką informatyki zajęcia czytelniczo-medialne pt. „Na tropie dobrego kryminału”. Odbyły się one w ramach projektu czytelniczego „Każdy może zostać detektywem”. Na zajęciach tych uczniowie mieli też okazję do powtórzenia i utrwalenia umiejętności korzystania z katalogu MOL Net+. Wszyscy oni doskonale wykonali powierzone im zadanie.