• Prawa autorskie

04.12.2020 00:02
    • Kolejny „Napad na bank… propozycji książkowych”

07.12.2023 20:34

Dwie kolejne klasy szóste miały okazję zapoznać się z ofertą kryminałów dostępnych w bibliotece szkolnej. Uczniowie z klasy 6d nie tylko poznali tytuły kryminałów – powieści i komiksów – wartych przeczytania, ale również wspólnie rozwiązywali zagadki detektywistyczne. Ich koledzy z 6c mieli zaś okazję dowiedzieć się, jak w katalogu MOL NET+, na stronach z recenzjami książkowymi i w ofertach księgarni wysyłkowych wyszukać ciekawe, trzymające w napięciu kryminały, żeby móc je potem wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

• Przykład idzie z góry…,czyli Panie Dyrektor czytają w klasach trzecich

01.12.2023 15:48

Tym razem Panie Dyrektor czytały w klasach trzecich w ramach projektu czytelniczego „Książki czytamy i inne kraje zwiedzamy”.  Czytana przez nie książka pt. „Może” pozwoliła się tym razem udać w „Podróż w głąb siebie”. Jej autor Kobi Yamada ukazuje potencjał, który tkwi w każdym z nas. Książka pokazuje nam, że możemy dać światu coś niepowtarzalnego, musimy tylko wykorzystać swoje talenty, chęci, myśli i marzenia.
      Mamy nadzieję, że trzecioklasiści zapamiętają, iż marzenia się spełniają a oni mogą zmienić świat i osiągnąć wszystko, o czym marzą. Jaki widać podróżować można nie tylko po świecie…

• Duzi czytają, mali słuchają - Misiowe poczytajki

30.11.2023 22:24

W tym roku Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy w klasach pierwszych w dniach 24 – 27 listopada. Oczywiście, jak zwykle z książką w ręku. Tegoroczne „Misiowe poczytajki” odbywały się w ramach projektu czytelniczego „Poczytaj ze mną. Poczytam też sam.” W trakcie zajęć „Duzi czytają, mali słuchają” historię Misia Uszatka czytali: Gabrysia, Hania - 6c, Agata, Antoni - 7d, Olek i Wojtek - 8b. Były też misiowe zagadki i prezentacja najbardziej znanych w literaturze misiów. Nie zabrakło też piosenek o nich. Wszyscy doskonale się bawili.

• Biblioteka poleca

20.11.2023 17:04