• 2019/2020

•  W roku szkolnym 2019/2020 międzynarodowy program Global Scholars, prowadzony przez organizację Global Cities w ramach działań Fundacji Bloomberg Philanthropies z Nowego Jorku, dotyczy tematu "Przyroda i nasze miasta".

W tegorocznej edycji bierze udział piętnastu uczniów naszej szkoły z klas 7-8, którzy będą uczestniczyć w dyskusjach na forum elektronicznej klasy z rówieśnikami z Buffalo, Fort Lauderdale, Jacksonsville (USA), Madrytu, Paryża, Bombaju i Toronto. Uczestnicy będą zajmować się w szczególności wpływem lokalnej flory i fauny na tryb życia, zdrowie i kulturę oraz zanieczyszczeniem i sposobami ochrony środowiska naturalnego. Będą także rozmawiać o zmianach klimatu i przyjaznych dla środowiska rozwiązaniach problemów urbanizacyjnych, takich jak redukcja odpadów. Działania uczniowskie obejmują również udział w wideoczatach, omawianie edukacyjnych nagrań wideo oraz wykonanie prac projektowych w różnych aplikacjach.

Program prowadzi p. Renata Sujka we współpracy z p. Robertem Domoradzkim.