• Co to jest GLOBAL SCHOLARS?

Międzynarodowy e-learningowym program edukacyjny prowadzony przez fundację BLOOMBERG PHILANTROPIS z siedzibą w Nowym Jorku.

Zajęcia opierają się na jednolitym dla wszystkich uczniów z różnych stron świata programie koncentrującym się co roku na innym temacie przewodnim. W tym roku jest to Nature and Our Cities. Program składa się z 5 unitów. Po każdym z nich uczniowie przygotowują w grupach projekty cyfrowe związane z tematem przewodnim.

W programie udział biorą szkoły podstawowe z kilkudziesięciu miast z całego świata.

Uczniowie ze wszystkich miast uczestniczących w programie komunikują się poprzez forum internetowe, pracują na tym samym programie zajęć, wymieniają między sobą doświadczenia poprzez blogi, materiały wideo i czaty oraz internetowe dyskusje.