• Tegoroczna edycja Międzynarodowego Programu Global Scholars dotyczy tematu "Food, Cities, and Our Future. Building healthy, sustainable, and equitable food systems" ("Żywność, miasta i nasza przyszłość. Budowanie zdrowych, zrównoważonych i sprawiedliwych systemów żywnościowych") i nawiązuje do zagadnień z zakresu przyrody/ ekologii. Program będzie prowadzony w języku angielskim, a wszystkie działania będą odbywać się na bezpiecznej, międzynarodowej platformie internetowej. W naszej grupie partnerskiej znajdują się szkoły z Hiszpanii (Barcelona, Madryt), USA (Jacksonsville, Buffalo, Miami), Indii (Mumbai), Kazachstanu (Nur-Sultan) i UK (Liverpool). Uczniowie będą zajmować się następującymi zagadnieniami: wpływ kultury, lokalizacji geograficznej danego kraju oraz cen na preferencje konsumenckie w wyborze żywności, związek pomiędzy globalnym systemem produkcji żywności a zmianami klimatu, zrównoważone sposoby poprawy bezpieczeństwa żywnościowego, dostępność zdrowych, lokalnych opcji żywnościowych, promowanie sposobów odpowiedzialnej konsumpcji i inne.